بلاخره امروز نقد های بازی مورد انتظار کونامی (Konami)، که هر ساله در حال انتشار است، یکی پس از دیگری در وبسایت متاکریتیک در حال بارگذاری‌اند. سری عنوان های سالانه ی Pro Evolution Soccer که رقیب سرسخت فیفای الکترونیک آرتز (Electronic Arts) محسوب می‌شود، چند سالی است که طرفداران خود را بابت عدم حل مشکلات پیشین خود نا امید کرده بود. حال باید دید که کونامی امسال چه کرده و نظر منتقدان تا کنون چه بوده.

نقد های منتشر شده برای نسخه ی پلی‌استیشن ۴ در وبسایت متاکریتیک به این صورت است:

نمره ی ۸۵ از بین -فعلا- ۱۱ نقد مثبت منتشر شده، نمره ی امیدوار کننده و بسیار خوبی است که PES 2018 برای کنسول پلی‌استیشن ۴ دریافت کرده است. نمره ی نقد های منتشر شده به این فرم است که:

و نقد های وبسایت های God is a Geek، IGN و Video Gamer هنوز منتشر نشده است.

اما در مورد کنسول اکس‌باکس وان و رایانه های شخصی هنوز تعداد نقد ها به چهار عدد نرسیده و نمره ی میانگین گرفته نشده است. با این حال نمرات برای کنسول اکس‌باکس وان به این صورت است که:

و برای رایانه های شخصی هم دو وبسایت GameStar و Multiplayer.it به تربیت نمره ی ۸۹ و ۸۴ داده‌اند.

در بین نظرات مثبت کاربران با نکاتی مواجه شدیم که هنوز از خبر از اشکالاتی در این بازی می‌دهد. برخی از کاربران که نمره ی پایینی داده بودند، نسبت به لایسنس نبودن تیم ها معترض بودند. همان مشکل قدیمی که رقیب این بازی در این مورد مشکلی ندارد. اما از مهم ترین مشکلات گفته شده، مشکلی است که IIIPanda، همانطور که در تصویر بالا هم می‌بینیم ذکر کرده است. این مورد مربوط به نسخه ی رایانه های شخصی است. این کاربر از نبود ویژگی های آنلاین (فعلا) و ترکیب های قدیمی تیم ها مانند این که نیمار همچنان در تیم بارسلونا است خبر داده است.

در کنار نقد های منفی، نقد های مثبت بسیار بیشتر در چشم دیده می‌شوند و همه به اتفاق از گیم‌پلی بازی و گرافیک این سری از بازی های Pro Evolution Soccer کونامی راضی بودند. از همه این نقد های بگذریم، خیلی اوقات پیش آمده که نقد های یک بازی مثبت باشد اما به دل گیمر ننشیند و یا برعکس! این مسئله ی نقد ها و بررسی ها بیشتر برای نقش یک راهنما برای خرید بازی را می‌تواند ایفا کند و تضمین دهنده ی لذت بردن یا نبردن کاربر را نیست. در آخر، این طرفدار و خود گیمر است که قرار است تجربه کند و تصمیم بگیرد به ادامه ی بازی پای‌بند باشد یا اینکه به سمت جایگزین دیگر برود.

 

همچین می‌توانید بازی PES 2018 را می‌توانید در دو نسخه ی استاندارد و پریمیوم از جوی‌استیکس خریداری کنید!

خرید بازی Pro Evolution Soccer 2018

 

 

دسته‌ها:اخبار

فربد نجفی

مؤسس و گردانده ی وبسایت جوی‌استیکس. علاقه‌مند به برنامه‌نویسی وب و موبایل و تولید محتوا 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه تا اطلاع بعدی فعالیتی نخواهد داشت. رد کردن