یوبیسافت به تازگی در حال بن  (Ban – محروم کردن)  کردن اتوماتیک بازیکنانی از Rainbow Six Siege است که سخنان تنفر آمیز به‌کار می‌برند. البته برخی از بازیکن ها در حال استفاده از این ویژگی جدید به نفع خودشان هستند.

به گزارش پی‌سی گیمر، در حالی که محرومیت های اولیه از ۲۷ دقیقه شروع می‌شود، بازیکنانی که بر کار خود پافشاری می‌کنند، افزایش زمان محرومیت و یا حتی بعد از سومین تخطی، محرومیت همیشگی را تجربه خواهند کرد.

اوایل امسال، این موضوع را اعلام کرده بود که برای بهبود کامیونیتی بازی رینبوسیکس، شامل نظارت بهتر بر روی چت ها برنامه خواهند داشت. حال ناشر این بازی این تغییرات را پیاده سازی کرده است و بر این موضوع که ” هر گونه کلام که غیر قانونی، مخاطره آمیز، تهدید آمیز، فحاشی، مستهجن، مبتذل، بد گویی، نفرت آمیز، نژاد پرستانه، سکسیست، اخلاقا توهین آمیز تلقی شود و یا ایجاد آزار و اذیت ممنوع است. ”

بنابر گزارش بازیکنان، از دیروز برخی بعد از استفاده از عبارات توهین آمیز به صورت اتوماتیک بن شده‌اند. بازیکنانی که پیام های توهین آمیز تایپ می‌کردند بلافاصله پس از استفاده از فرستادن از بازی کیک (Kick) می‌شدند. این در حالی است که سیستم نظاره‌‎گر جدید این متن ها را سانسور نمی‌کند.

کاربر Reddit ای به نام Rook_Boi گفت که ” احساس شرم می‌کنم که امروز از این به نفع خودم استفاده کردم. در یک بازی رنکد در چت نوشتم ‘don’t be racist’ (نژاد پرست نباش) و حریف بلافاصله به خاطر این که توی تله ی نژاد پرستانه حرف زدن افتاد، کیک شد.

در حالی که برخی از طرفداران بازی از این تغییر ناراضی هستند، بیشتر بازیکنان از این اقدام یوبیسافت حمایت کرده‌اند. نظر شما چیست؟ آیا این روش مناسبی برای جلوگیری از رشد کامیونیتی به اصطلاح toxic است؟


فربد نجفی

مؤسس و گردانده ی وبسایت جوی‌استیکس. علاقه‌مند به برنامه‌نویسی وب و موبایل و تولید محتوا 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه تا اطلاع بعدی فعالیتی نخواهد داشت. رد کردن